19 marca 2016
Collegium Da Vinci, Poznań

I Konferencja
Świadomej Edukacji

Budujemy edukację przyszłości. Razem kształcimy pokolenia ludzi szczęśliwych i świadomych.

​Razem zmieniamy edukację



Dlaczego warto wziąć udział?

  • - Zdobędą Państwo ogromną ilość wiedzy od ludzi zaangażowanych w rozwój nowoczesnej edukacji - każdy z naszych prelegentów to ekspert w swojej dziedzinie.

  • - Jest to niepowtarzalna okazja do wysłuchania i zobaczenia na żywo Andre Sterna - znanego na całym świecie działacza edukacyjnego, autora głośnej na Zachodzie książki “Nigdy nie chodziłem do szkoły”, której polska wersja ukaże się już wkrótce (będzie możliwość jej zakupu podczas konferencji).

  • - Konferencja to także możliwość zapoznania się ze spektrum nowoczesnych metod i alternatyw edukacyjnych.

  • - Udział w tym wydarzeniu to Państwa osobisty wkład w kształtowanie i nieustanne powiększanie środowiska sprzyjającego zmianom w sektorze edukacyjnym.

  • - Jest to okazja do networkingu i wymiany swoich doświadczeń z innymi.

Idea konferencji

"Edukacja jest najsilniejszą bronią, której możemy użyć, aby zmienić świat" - Nelson Mandela

Każde dziecko na świecie powinno być traktowane jak indywidualna jednostka, która ma prawo rozwijać się w swoim tempie, w pełni wykorzystując wewnętrzny potencjał. Celem szkoły powinno być wychowanie dzieci szczęśliwych i świadomych, które idąc w dorosłość dużo lepiej radzą sobie z trudnościami i dzielnie stawiają im czoła.

Obecnie dziecko spędza w szkole kilka do kilkunastu godzin dziennie. Jego być albo nie być zależy od zasad panujących w systemie edukacji. Jest otoczone autorytetami, które go oceniają i mówią mu jak ma myśleć. Chcąc faktycznie przygotować i wychować dzieci, należy wziąć pod uwagę zmiany jakie zachodzą w świecie i system edukacji dostosować do tych właśnie zmian.

Dlatego właśnie ideą jaka przyświeca konferencji jest budowanie świadomości o alternatywach dla obecnego systemu edukacji.

Dla kogo?

Ponieważ ideą konferencji jest krzewienie wiedzy o możliwościach edukacyjnych innych niż tradycyjne i powszechnie znane, kierujemy ją do wszystkich zainteresowanych tematyką nauczania i dydaktyki.

W szczególności zapraszamy:

  • - nauczycieli i pedagogów, którzy chcieliby wzbogacić swój styl i metody nauczania,
  • - rodziców, którzy chcą by ich dzieci uczyły się i dorastały w przyjaznych warunkach sprzyjających rozwojowi,
  • - pracowników naukowych zainteresowanych tematyką neurodydaktyki, psychologii, pedagogii, homeschoolingu,
  • - pracowników fundacji i członków stowarzyszeń poświęconych edukacji,
  • - studentów i młodzież.
0

godzin

0

prelegentów

panel dyskusyjny

0

osób

Prelegenci i paneliści

Poznaj tych, którzy już w marcu wystąpią dla Ciebie. To ludzie, przed którymi nowoczesna edukacja nie ma żadnych tajemnic.



Andre Stern

André Stern

Działacz edukacyjny

Działacz edukacyjny, muzyk, lutnik, dziennikarz. Jako ekspert w dziedzinie alternatywnych metod kształcenia pracuje z nauczycielami, szkołami, uniwersytetami, stowarzyszeniami, a także z rodzicami i firmami. Był jednym z bohaterów filmu „Alfabet” Erwina Wagenhofera z 2013 r. Jest także autorem dwóch bestsellerowych książek, w których opisuje doświadczenia swojego życia bez szkoły: „…I nigdy nie chodziłem do szkoły” oraz „Mein Vater, mein Freund” (Mój ojciec, mój przyjaciel).

Marianna Kłosińska, Prezeska fundacji Bullerbyn

Marianna Kłosińska

Prezeska fundacji Bullerbyn

Prezeska Fundacji Bullerbyn, silnie zakorzenionej w alternatywnych metodach edukacji, pracy z dziećmi w oparciu o relacje. Twórczyni projektów: Wioska Bullerbyn, Akademia Wychowawców Bullerbyn, Grup Unschoolingowych.

Tamara Kasprzyk, Wiceprezeska fundacji Familylab

Tamara Kasprzyk

Psycholog, wiceprezeska fundacji Familylab

Mama dwóch chłopców, psycholog z doświadczeniem psychoterapeutycznym, trenerskim oraz akademickim. Tak jak potrafi, wspiera dorosłych w okazywaniu dzieciom swojej miłości i zaangażowania. Obecnie pełni funkcję wiceprezeski Fundacji FamilyLab promującej wartości wychowawcze duńskiego pedagoga, Jespera Juula.

Aleksander Baj

Aleksander Baj

Prezes Wydawnictwa Element

Wydawca między innymi książek Sir Kena Robinsona oraz André Sterna w Polsce. Na drugim roku studiów prawniczych, zainspirowany prelekcją Robinsona „Czy szkoły zabijają kreatywność?” oraz książką „Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko” założył wydawnictwo. Postanowił zawiesić studia i poświęcić swoje oszczędności, by przetłumaczyć i wydać książki Sir Kena Robinsona w Polsce. Dzięki temu zdał sobie sprawę, że to książki są jego prawdziwą pasją i do dziś z satysfakcją prowadzi Wydawnictwo Element.

dr Marta Majorczyk

dr Marta Majorczyk

Collegium Da Vinci

Mama Patrycji i Piotra, miłośniczka dobrej książki, muzyki, sztuki teatralnej i filmowej. Doktor nauk społecznych, pedagog, wieloletni nauczyciel akademicki w CDV w Poznaniu, członek Stowarzyszenia Oświatowego im. D. Chłapowskiego w Kościanie. Jej zainteresowania naukowe dotyczą między innymi edukacji człowieka i opieki rozwojowej.

Kurt Montgomery

Kurt Montgomery

Współzałożyciel szkoły Spark Academy

Amerykanin z pochodzenia, mieszkał w Rosji w latach 1989 - 1991, skąd wyemigrował za chlebem do Polski w 1992 roku. Od tamtego czasu założył sześć firm (z różnym skutkiem), dwie fundacje i jedno stowarzyszenie sportowe. Aktualnie współtworzy szkołę podstawową i gimnazjum Spark Academy w Poznaniu. Ojciec trójki dzieci, członek rady rodziców w szkole publicznej.

Kurt Montgomery

Marek Budajczak

Prof. UAM, dr hab.

Pracujący na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor monografii pt. "Edukacja domowa". Marek Budajczak oraz jego żona są od z górą dwudziestu lat aktywnymi rzecznikami edukacji domowej w Polsce, działając na rzecz optymalizacji zapisów prawa jej dotyczących, pomagają też rodzicom, którzy zdecydowali się na taką formę kształcenia swoich dzieci.

Program

Kliknij na blok, który Cię interesuje, aby zobaczyć opis



od 9:00
Rejestracja uczestników

Przywitanie uczestników, wręczenie identyfikatorów i materiałów szkoleniowych.

Organizatorzy

Oficjalne powitanie gości, przedstawienie prelegentów i omówienie poszczególnych bloków.

dr Marta Majorczyk, Collegium Da Vinci

Prelegentka skupi się na zmianach, jakie należy wprowadzić w systemie edukacji, ich uwarunkowaniach w kontekście edukacji prorozwojowej i świadomego rodzicielstwa.

Tamara Kasprzyk, Fundacja Familylab

Jakiego rodzaju przywództwa potrzebują dzieci? Jak budować autorytet osobisty? Jak przewodzić innym, nie zapominając przy tym o sobie?

Kurt Montgomery Spark Academy

W jakich warunkach kwitnie skłonność do podejmowania inicjatywy, a w jakich jest tłumiona? Czy człowiek z inicjatywą takim się rodzi, czy się nim staje?

Marianna Kłosińska Fundacja Bullerbyn

Nasza prelegentka opowie o systemach uczenia się zgodnych z zainteresowaniami, potrzebami i predyspozycjami dziecka. Przybliży nam też ideę i rodzaje edukacji demokratycznej.

Aleksander Baj Wydawnictwo Element

Podczas swojej prezentacji Aleksander przybliży koncepcję edukacji ekologicznej Sir Kena Robinsona i powie, co możemy dziś zrobić dla szkół i systemów edukacji, by lepiej przygotować młodych ludzi do błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości XXI w.

M. Kłosińska, T. Kasprzyk, dr M. Majorczyk, A. Baj, Prof. UAM, dr hab. M. Budajczak

Porozmawiamy o tym, w jaki sposób dokonać trudnej decyzji - czy posłać dziecko do szkoły, a jeśli tak to do jakiej? Czy może lepiej uczyć je samodzielnie w domu? Poznamy charakterystykę, a także wady i zalety. Zastanowimy się też wspólnie w oparciu o jakie czynniki warto podjąć decyzję.

Andre Stern

Homeschooling w praktyce - Andre Stern opowie o swoich własnych doświadczeniach związanych z dorastaniem i uczeniem się bez szkoły. Przybliży temat homeschoolingu i odpowie na pytania: Jak dać dziecku przestrzeń na to, by dobrze się rozwijało? Na ile rodzic powinien się angażować i kontrolować jego rozwój?

Prowadzący

Konferencję poprowadzi poznański dziennikarz Maciej Kautz


Maciej Kautz

Uśmiechnięty i rozmowny. Produkuje i prowadzi programy w telewizji i radiu, np. „International Poznań” w Radiu Merkury. W 2015 r. przeprowadził jeden z ostatnich wywiadów z Janem Kulczykiem.


Entuzjazm Maćka - to coś, co się udziela!

Zdjęcie: Dawid Surowy Art & Photography

Opieka dla najmłodszych

Ponieważ to konferencja, której celem jest lepsza przyszłość Państwa dzieci, serdecznie zachęcamy do tego, by nie zostawiać ich w domu.

Nasi animatorzy zadbają o to, by dla Państwa maluchów to także był dzień niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.

Bilety

Zobacz co wchodzi w skład ceny uczestnictwa



Uczestnictwo w konferencji
37
  • Udział w konferencji
  • Materiały konferencyjne
  • Catering (kawa, herbata, woda, ciastka)
Zapisz się
Cegiełka
Uczestnictwo w konferencji + wsparcie Fundacji
57
  • Udział w konferencji
  • Materiały konferencyjne
  • Catering (kawa, herbata, woda, ciastka)
  • Wsparcie Fundacji Świadoma Edukacja
Zapisz się


BRAK MIEJSC NA KONFERENCJĘ, ZAPISY ZAMKNIĘTE

Jeśli chcesz zapisać się na listę rezerwową napisz na konferencja@swiadomaedukacja.pl

Organizatorzy

Twórcy I Konferencji Świadomej Edukacji



Fundacja Świadoma Edukacja

Fundacja Świadoma Edukacja

Celem Fundacji “Świadoma Edukacja” jest promowanie i krzewienie wiedzy o zdrowej i mądrej edukacji. Uważamy, że obecny system potrzebuje zmian, nie dostosowuje się do dynamicznych zmian i nie pozwala rozwijać w młodych ludziach pełni ich niezwykłego potencjału. Chcemy tworzyć i przedstawiać nowe drogi rozwoju dzieci, dzięki którym będą mogły dorastać w przyjaznych, stymulujących kreatywność warunkach.

Life Architect

Life Architect

Projekt, którego celem jest pomagać ludziom żyć pełnią życia. W Life Architect pasja do człowieka i jego rozwoju spotyka się z innowacyjnym podejściem do edukacji. Rezygnujemy z szalonej pogoni za sukcesem na rzecz poznawania i odkrywania siebie oraz uczymy jak odnaleźć szczęście w chwili obecnej. Realizujemy te cele tworząc unikalne narzędzia edukacyjne i coachingowe. Nasza firma to 7 kreatywnych osobowości na czele z Michał Pasterskim - założycielem, coachem i trenerem, autorem najpopularniejszego w Polsce bloga o rozwoju osobistym Michalpasterski.pl

Słowo od organizatorów

Dlaczego i jak narodził się pomysł tego wydarzenia? Jaki cel przyświecał jego twórcom? To powiedzą Wam jego sprawcy:

Moim celem, który każdego dnia realizuję, jest zmiana obecnego systemu edukacji. Fundacja Świadoma Edukacja to kolejny krok w tym kierunku. Chciałbym, aby każdy człowiek już od najmłodszych lat uczył się w przyjaznych warunkach, a także mógł rozwijać swoją kreatywność oraz niepowtarzalną osobowość.
Michał Pasterski Założyciel Fundacji Świadoma Edukacja oraz Life Architect
Jestem głęboko przekonany, że każde dziecko rodzi się z ogromnym pokładem kreatywności i jest naturalnie utalentowane. Dziś, to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, byśmy pomogli młodym ludziom te uzdolnienia i potencjał rozwijać - dla ich osobistych oraz naszych wspólnych korzyści. Dlatego bardzo się cieszę, że takie wydarzenie będzie miało miejsce.
Aleksander Baj Wydawnictwo Element

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter, a będziemy Cię informować o wszystkich szczegółach związanych z konferencją

Partnerzy

Tę konferencję organizujemy dla Państwa dzięki wsparciu:



Miejsce konferencji

Konferencja odbędzie się w nowoczesnym gmachu Collegium Da Vinci



I Konferencja Świadomej Edukacji
  • ul. Kutrzeby 10, 61-719 Poznań
  • konferencja[małpa]swiadomaedukacja.pl
  • +48 500 700 857
  • 19 marca 2016, 9:00-18:00
Napisz do nas

konferencja[małpa]swiadomaedukacja.pl